Racing the Sky

Igen, ott van Kilian Jornet. De mellette egy Vermont nő kész arra, hogy megnyerje a 2018 -as Skyrunner World Series -t

Ha beilleszkedsz a futóvilágba, akkor valószínűleg hallotta a Kilian Jornet nevet. De valószínűleg még nem hallottál a vermonti nőről, aki szeptemberben vette a dobogóra Jornet mellett a Skyrunner World Series -en, Kinlochlevinben, Skóciában. Ebben a hónapban ő is kész arra, hogy megnyerje a teljes címet.

Jornet, a spanyol hegyvidéki katalán régióból származó profi futó, a Skyrunner World Series hatszoros bajnoka. Nem meglepő, hogy újabb első helyet kapott. A Migu Run Skyrunner World Series és a Sky Extra kategóriájának vezetője a Női Divízió győztese Hillary Gerardi vermonter volt.

A St. Johnsbury -i bennszülött heves szélen és rossz időjárásokon ment keresztül a harmadik osztályú terepen, hogy megnyerje a Skót Highlands 32 kilométeres versenyét 4: 17:48 idővel. Noha az útvonalat az időjárási viszonyok miatt lerövidítették az eredeti 52K-os útvonaltól, a versenytársak továbbra is megszerezték a teljes 2700 métert, amely magában foglalta a Buachaille etive Mor-nál egy kitett harmadik osztályú felrobbantót.

Szeptember 13 -án Gerardi a Bronzot is vette az USA -ba a Vertical Világbajnokságon, Kinlochlevinben is. 1000 méterre emelkedett 5k felett Munro Mt. csúcstalálkozójára, hogy harmadik legyen. Gerardi egyike volt annak a 15 amerikai futónak, akiket meghívtak, hogy versenyezzenek az első teljes amerikai Skyrunning csapatban. A Burlington Noah Brautigan -t szintén meghívták, hogy csatlakozzon a csapathoz. A csapat a harmadik helyezett a világbajnokságon.

A 2017. évi Skyrunning világbajnokságon az Andorra -ban Gerardi a Riptonba indult, a Ryan Kerrigan rezidensbe, aki edzője volt az első amerikai csapatnak, aki versenyez az ifjúsági Skyrunning világbajnokságon. “Általában nagyon fantasztikus volt az egyetlen amerikai, hogy én vagyok az egyetlen amerikai, így a Vermonters csoportjába való belépés” – mondja Gerardi.

A Nemzetközi Skyrunning Szövetség úgy határozza meg, hogy a Skyrunning „2000 méter feletti hegy, ahol a minimális lejtés hat százalék a teljes távolsághoz képest, és tartalmaznia kell 30 százalékos szakaszokat”. Más szavakkal: a rendkívül technikai magas hegyi ösvényeken való futás. Ahogy Gerardi fogalmazta: “Nem skyrunning, ha nem kell használnia a kezét.”

Gerardi jóváírja a vermonti nevelését, és a szabadban szerelmét ösztönözte. „Amikor a St. Johnsbury Akadémián középiskolában junior voltam, csatlakoztam a Wilderness Clubhoz. Emlékszem, hogy télen kirándultam a Fehér Hegyek kirándulására, és Új -Zélandra utaztam, hogy Trampba utazzak, és azt hiszem, hogy szenvedélyem a hegyekben élni és a szabadban való szerelmem ebből a tapasztalatból született ” – mondja Gerardi.

Miközben a Middlebury Főiskolán volt, Gerardi öt évadot töltött az Appalache -hegyi klubban a New Hampshire -i Fehér -hegységben, a High Mountain Huts -ban. Ezen a ponton azt mondja, hogy a túrázásra és a Argentin labdarúgó-válogatott Mez hegymászásra, nem pedig a futásra összpontosított.

Gerardi soha nem tartotta magát futónak, amíg jóval azután, hogy 2009 -ben végzett a főiskolán, „2012 -ig nem igazán futottam komolyan” – mondta Gerardi szeptemberben.

Soha nem tetszett neki az út futása. De 2010-ben akkori barátja (és most férjével), Brad Carlson, a Hinesburg, aláírta őt a Great Adirondack Trail Run-ra, amely az Adirondacks High Peaks régiójában verseny. Először a nők kategóriájában végzett, és kellemesen meglepett. “A nyár hátralévő részében inkább a sziklamászásra és a túrázásra koncentráltam, és nem igazán folytattam újra” – emlékszik vissza. “Aztán 2012 -ben költözöttünk Európába, és a Skyrunning mindenhol volt.”

A pár 2012 őszén költözött a franciaországi Sevozba, Chamonix közelében. Carlson professzionális hegyi útmutató, és Gerardi most az Alpesi Ökoszisztémák Kutatóközpontjában dolgozik. az alpesi ökoszisztémákról.

Gerardi 2017 -ben csatlakozott a World Series Circuit -hoz, és mindössze egy év múlva figyelmet fordított a győzelemre, beleértve a Tromso Skyrace -t augusztus 4 -én (ahol a 10. helyet vette át) és a Trofeo Kima -t, egy fárasztó 52 ezer versenyt a hómezőkön. Morainák és kitett címerek rögzített kötelekkel az olaszországi Valmasino -ban. Gerardi 7 órán belül, 37 perc és 29 másodperc alatt nyerte Kimát – csak egy perc félénk a kurzusrekordtól. 2014 -ben egy másik vermonter, a Huntington Kasie Enman megnyerte a Kima versenyt, és a Kawasaki Frontale Mez második helyen állt a Skyrunning World Series Ultra kategóriában.

Október 13 -án Gerardi versenyez a Limone Skyrace -ben, Lombardyban, Olaszországban. A 29 ezer versenyről Arsenal FC Mez ismert, hogy kivételesen kihívást jelent és technikailag igényes, 2500 méter függőleges nyereséggel az olajbogyó és a sziklás mészkő hegyek révén. Annak érdekében, hogy a Skyrunning World Series egyenesen megnyerje, Gerardinak hatodik helyet kell keresnie, vagy annál jobb a Limone -nál, egy olyan versenyen, amelyet korábban kétszer nyolcadik helyezett. A legfontosabb rangsor a Sky Classic és a Sky Extra kategóriákban a szezon két első helyezettjén alapul. 10 000 euró vannull